u, którym jest jak najwyższy wynik wyszukiwanej frazy w przeglądarce. Jaka jest więc różnica między tymi pojęciami? SEO oznacza dostosowanie strony internetowej do odpowiedniego jej postrzegania przez przeglądarkę, żeby dana strona znalazła się wysoko w rankingach wyszukiwania. Natomiast pozycjonowanie oznacza cały szereg działań podejmowanych w celu polepszenia pozycji strony, w których skład wchodzi również pojęcie SEO. Jak więc widać nie są ty pojęcia synonimiczne.
Google -na czym to wszystko polega
Coraz więcej osób interesuje się pozycjonowaniem stron internetowych w wyszukiwarkach www, ale nie zdają sobie oni sprawy z tego, że jest to skomplikowany proces, który wymaga analiz. Oczywiście może zdarzyć się, że nawet optymalizując stronę i treść osiągnie się całkiem dobre rezultaty, które zaprocentują większym ruchem na stronie www. Należy jednak mieć świadomość z faktu, że nie jest to bardzo często, a jeśli się zdarza – to będą to mało popularne frazy. Jak zwykło się określać w branży – będą to niewielkie frazy, które nie przełożą się na ogromny wzrost ruchu na stronie. Oczywiście nie jest to reguła i czasami zdarzają się tu na szczęście wyjątki.
edytuj kod
Drugą istotną koncepcją, na której opiera się inbound marketing, jest tzw. marketing wirusowy, czyli działania marketingowe, których celem jest nakłonienie odbiorców do dobrowolnego rozpowszechniania informacji na temat danej marki.
Do najważniejszych technik inbound marketingowych, wykorzystywanych do osiągnięcia powyższych celów, należą:
Marketingowcy wykorzystujący strategię inbound marketingu zakładają, że publikowanie wartościowych, zoptymalizowanych pod kątem wyszukiwarek, treści, a następnie rozpowszechnianie ich za pomocą takich kanałów marketingowych jak blogi branżowe czy portale społecznościowe, umożliwia przyciągnięcie bardziej sprecyzowanej grupy docelowych odbiorców, zbudowanie z nimi trwałej relacji (tzw. strategia dojrzewania leadów), a w rezultacie, zwiększenie sprzedaży.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Inbound_Marketing